Náhodná fotka:

Sarah (# 286)


Náhodná fotka:

Éro (# 297)

 

   

STAV: Je nás 215!


* * * * *


WEBÍCI NA CESTÁCH

Poslední březnový víkend využili Webíci Mazlíček a Miláček k cestování.

Proč jste se vydali na cesty?

Bydlíme každý jinde a domluvili jsme se, že se alespoň jednou za rok sejdeme. A tak jsme uspořádali tento společný výlet.

Jaký byl cíl vaší cesty?

Přestože první jarní den už byl, venku není zrovna teplo, tak jsme vycestovali na jih, do Buchlovic.

Tam vám bylo tepleji…

Vůbec ne. Počasí bylo proměnlivé, když náhodou vysvitlo sluníčko, bylo jasné, že to není na dlouho. Taky se objevily i sněhové přeháňky, takže jsme většinu času trávili v teple pokoje a dívali jsme se na televizi nebo jsme telefonovali s ostatními plyšáky. Ven jsme si netroufli, byli jsme úplně zelení zimou.

Není to spíš tak, že jste zelení pořád?

Aha…


* * * * *


PLYŠOVÁ SVATBA

(TAPR) - Dne 17. března 2004 se v Praze na Staroměstské radnici konala slavná svatba.

Své ano si řekli Ženich a Nevěsta MeToYou. Za svědky jim byli Déčko a Háčko z Plyšové republiky. Na svatební hostině, která se konala v restauraci U dvou koček, Háčko tak nadšeně vyprávěl o životě v Plyšové republice, že se Ženich s Nevěstou ani nemuseli dlouho rozhodovat, kam pojedou na svatební cestu.

Jak se vám v Plyšové republice líbí?

Moc, je tu krásně, obyvatelé jsou velmi pohostinní. Tohle je přesně to místo, kde chceme bydlet.

Jak řekli, tak také udělali. Plyšáčci se hned posunuli, aby měli noví obyvatelé také svůj kousek místa na poličce. Hodně štěstí!

 

 


* * * * *


ŠEDÝ MEDVĚD S MODRÝM NOSEM

Příběh omšelého medvídka

napsala: Miranda

Šedý medvěd s modrým nosemByl jednou jeden dům. Byl to ten nejstarší a nejmenší dům, jaký si jen umíte představit, a ten dům se měl bourat.

Všechny věci, které kdy činily tento dům krásným a útulným byly vyhozeny na hromadu na přední zahradě, od měkké postele, na níž spávali bývalí majitelé, až po stará prkna z podlahy, po nichž kdysi chodívali…

…a dokonce, ale to bylo jistě nedopatření, tam někdo vyhodil malého hnědého medvídka. Uvízl chudáček pod tou spoustou harampádí a nemohl se ani hnout.

Pak jednou přišel velmi chladný den a něco se sneslo z oblohy… …malá sněhová vločka. Přistála medvídkovi na nose a za ní se začaly snášet další a další. A začalo být opravdu velmi chladno. Sníh padal a padal. Medvídkovi byla taková zima, že mu zmodral nosík a kožíšek mu úplně zešedl. Bylo mu zima, nikdo ho neměl rád a byl tím nejopuštěnějším medvídkem na celém světě. Bylo mu moc smutno.

Pak zima konečně pominula a začalo se oteplovat. Jednoho krásného jarního dne si ke starému domu přišla hrát malá holčička. Všimla si šedého medvídka pod hromadou harampádí. Byl úplně jiný než medvídci, které někdy viděla. Vysvobodila ho ven, oprášila ho a zvedla ho nad hlavu, aby si ho mohla prohlédnout.

"Šedý medvěd s modrým nosem," pomyslela si. "To je ale zvláštní."

Medvídkovi bylo do pláče. Myslel si, že se holčičce nelíbí a že zase skončí mezi nepotřebnými věcmi.

"Ale je krásný," pokračovala holčička a úplně se do medvídka zamilovala. Běžela domů tak rychle, jak jen jí její malé nožky dovolily. Poprosila babičku, aby jí medvídka zašila. Medvídek byl potrhaný, vypadla z něho spousta vycpávky, opravdu potřeboval opravit. Babička se dala do práce a holčička jen tiše sledovala, jak mu babička přišívá záplaty.

Tam, kde měl medvídek odřený kožíšek, byly stehy vidět, ale holčičce připadal naprosto dokonalý. U holčičky doma bylo příjemně a útulno a medvídek cítil v srdíčku teplo. Přesto však jeho nos zůstal modrý a kožíšek šedý. Už nikdy nezhnědl. Ale byl jedinečný mezi všemi medvídky.

Holčička ho pevně objala. Měla ráda svého otřepaného šedého medvídka s modrým nosem…


* * * * *


PŘÍRŮSTKY V OBDOBÍ 03/2004

Počet plyšáků: 3

Jméno: Leonardo Pořadové číslo: 0213
Datum narození: 08.03.2004 Kategorie: Méďové
Místo narození: Prior Přerov
Poznámka: Od Martina k MDŽ
- osobní karta -

Jméno: Ženich Pořadové číslo: 0214
Datum narození: 17.03.2004 Kategorie: Méďové
Místo narození: Praha, OD Kotva
Poznámka:
- osobní karta -

Jméno: Nevěsta Pořadové číslo: 0215
Datum narození: 17.03.2004 Kategorie: Méďové
Místo narození: Praha, OD Kotva
Poznámka:
- osobní karta -


Plyšový zpravodaj – měsíčník, vydává Tisková agentura Plyšové republiky (TAPR), 2. ročník
vedoucí redakční rady Mike Wazowski